Sedm univerzálních zákonů

19. srpna 2014 v 9:46 | Iveta Kočířová
Starodávné učení datované více jak 5 tisíc let, od dob starodavného Egypta a starodávného Řecka včetně Véd starodávné Indie - všechny tyto nauky měly společný základ, což bylo 7 univerzálních zákonů (zkratka "7UZ"). Zkuste si představit užití Zákona přitažlivosti jako tkaní látky. "7UZ" je jako 7 odlišných vláken, které použijete k utkaní látky. Pokud je byť jen jeden pramen zamotaný, nemůžete ve tkaní pokračovat, dokud ho nerozmotáte, že? Jakmile jsou všechny prameny uspořádané, látku snadno dokončíte.

Pojďme se tedy na 7 univerzálních zákonů podívat:

1. Zákon božské jednoty
2. Zákon vibrace
3. Zákon korespondence
4. Zákon příčiny a efektu
5. Zákon polarity
6. Zákon rytmu
7. Zákon pohlaví


Zákon božské jednoty

Ve Vesmíru je propojeno všechno se vším. Cokoliv, na co myslíme, říkáme nebo děláte a věříte, bude mít odpovídající důsledek na vše, včetně světa kolem nás. Všechno, co existuje je jedno, včetně Vesmíru. Jsme vždy propojeni se sílou Vesmíru, protože vesmírná energie je všude kolem nás a prosakuje skrze všechny živé i "neživé" (materiální) věci. Vědomost Vesmíru je nekonečná a pro nás vždy přístupná. Každá duše je součástí vesmírné energie. Všechno: Vědomí, Proud, Čisté Vědomí nebo Univerzální myšlenková energie rovněž označována jako Životní Síla, Zdroj či Vesmír, to vše je JEDNO. Všechno je obsahuje energii a existuje jako energie. Neexistuje zde žádná separace.


Zákon vibrace

Tento zákon říká, že vše, co existuje v našem Vesmíru, viditelné nebo neviditelné, je složeno z čisté energie nebo světla, které rezonuje ve vibrativní frekvenci či vzorci. Všechny události, myšlenky a pocity mají své vlastná vibrace či frekvenci. Stejné přitahuje stejné. Pokud si volíte dobré myšlenky, více dobrých myšlenek se připojí a budete v dokonalé harmonii s Vesmírem a s ostatními lidmi se stejnými myšlenkami. Myšlenka je to, kde to celé začíná. Jak Vaše vědomá mysl lpí obvykle na jistých myšlenkách, ty se v průběhu stávají "zakořeněné" v nevědomé mysli. Stanou se dominantní vibrací. Tahle dominantní vibrace nastaví rezonanci s dalšími podobnými vibracemi a přitáhne je do Vašeho života. Pro změnu Vaše vibrace ovlivní vše kolem Vás - Vaše prostředí, lidi, objekty a dokonce i prázdný prostor kolem Vás, což Vás opět ovlivní (zřejmě začarovaný kruh). Vaše pocity, moment za momentem, urují Vaši vibraci. To je to nejpodstatnější v Zákonu přitažlivosti. Pokud chcete do svého života přitáhnout více peněz, lepší vztahy, štěstí a hojnost, MUSÍTE zvýšit své vibrace k tomu, co chcete. Dávejte si pozor, na Vaše myšlenky.


Zákon korespondence

"Tak jako nahoře, tak i dole, tak jako dole, tak i nahoře." To znamená, že je zde harmonie, shoda a korespondence - mezi fyzickou, psychickou a spirituální oblastí. Ten samý vzorec je vyjádřen na všechny roviny existence od nejmenších elektronů po ty největší hvězdy a tak podobně. Vše je JEDNO. Apollonův starodávný řecký chrám v Delfách odkazoval na tento úžasný zákon korespondence v nápisu "Věz o sobě a budou o tobě vědět všechny záhady Bohů a Vesmíru". Váš vnější život je projekce Vašeho vnitřního života. Vaše vztahy, zdraví, bohatství a pozice jsou zrcadlení Vašeho vnitřního světa.


Zákon příčiny a následku

"Každá příčina má svůj následek, každý následek má svoji příčinu." Ve shodě s tímto zákonem, každý následek, který zažíváte ve fyzickém světě má velmi specifickou příčinu, která vzniká ve Vašem vnitřním či psychickém světě. Abyste se stali svým "nejlepším Já", musíte ovládnout svou mysl. Šance, štěstí, náhoda jsou pojmy užívané lidmi, kteří odmítají či ignorují tento zákon, avšak náhoda, štěstí a šance neexistuje.


Zákon polarity

"Vše je duální, všechno má své póly." Můžete transformovat Vaše myšlenky z nenávisti na lásku, ze strachu na kuráž, a to tím, že budete vědomě navyšovat své vibrace. To je v starodávných Hermetických učeních nazýváno jako Umění polarizace.


Zákon rytmu

"Vše má svůj tok. Všechno má své směry. Všechny věci vzrostou a upadnou." Jakmile něco dosáhne bodu kulminace poté zpětně klesne na minimum až úplně zmizí. Když cítíte, že Vás zákon začíná "tahat zpět" nepropadejte strachu, a nezačněte býti odrazeni. Na místo toho, s vědomím, že jste jedno s Universem a nic není nemožné, zachovejte své myšlenky upřené na výsledek a buďte vytrvalí. Zůstaňte pozitivní, bez ohledu na to, jak daleko Vás tento zákon tlačí zpět. I pokud se setká Vaše úsílí s prohrou, uklidněte se, neboť účinnost tohoto zákonu musí začít opět vzestupovat.


Zákon pohlaví

Tento zákon rozhoduje, že je v přírodě jak mužské tak ženské pohlaví. Obě pohlaví jsou nezbytné k existenci života.


Autorem slov, z kterých čerpám, je Joe Vulgamore PCP, CBI - instruktor Hermetické metody (7 zákonů).

Níže si dovoluji přidat obrázek z FB stránky Rozšířené vědomí: 10 způsobů, jak si zvýšit vibrace.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SergiooQ SergiooQ | E-mail | 17. ledna 2017 v 9:13 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama