Neutralizace negativních myšlenek

23. srpna 2014 v 12:53 | Iveta Kočířová
Jakožto lidské bytosti máme všichni čas od času myšlenky, které nám skáčou do hlavy a projevují negativní pocity. Máme myšlenky vzbuzující obavu, zmatenost, odrazenost, strach, a spoustu dalších "negativních" emocí, které jsou spojené s těmito myšlenkami.
Mnoho z nich vzniklo na základě událostí, které jsme si přitáhli do života. Někdy tyto myšlenky přicházejí na základě domněnek, které máme dané společenskými standardy. Některé jsou zakořeněny hluboko v nás jako výsledek nějakého trauma z minulosti. Mohou zapříčinit, že cítíme bolest, depresi, strach, lítost, apod.. což jen přitahuje další podobné emoce do našeho života.
Myšlenky a emoce jsou energie. Dle vědeckých výzkumů nemůže být energie zničena, může být jen změněna její forma, vibrace či její frekvence. Musíte pochopit, že každá myšlenka, kterou jste kdy měli, je ve Vás od začátku života, nezmizela, nachází se ve Vaší blízkosti. Nikdo nechce přitahovat strach, depresi apod., ale zákon polarity a rytmu říkají, že se tyto emoce objeví. Myšlenky jako takové jsou bezduché a bezmyšlenkovité, postrádají vědomí. Avšak nesou sílu přitažlivosti. Nejenom, že přitahují podobné vibrace, ale také lidi/události, což je výsledkem zákona korespondence.

Jak negativní myšlenky odeženeme z hlavy?

Musíme pochopit, že i když bychom neměli tyto negativní myšlenky, neznamená to, že negativní energie zcela odejde. Jakmile jsme ji jednou vytvořili, i kdyby dávno v minulosti, existuje napořád. Ať je to pozitivní nebo negativní energie, zůstává stále při nás jako rezistence a limitující přesvědčení. Co musíme udělat - neutralizujeme negativní myšlenky a pocity, aby nám v budoucnu nemohly ublížit. Neutralizace negativních myšlenek a pocitů je klíčem ke změně okolností okolo nás.

Kroky k neutralizaci negativismu:

1. Oprašte se - oprašte "imaginárně" celé své tělo od hlavy až k patám, nechť negativní energie odejde pryč. Představte si to jako, že jste špinaví a čistíte se.
2. Vizualizujte - dostaňte do Vaší mysli něco, k čemu máte naprosto neutrální postoj. Například stavění zdi, nebo zaměření své mysli na růžové balonky.
3. Počítací hry - pokud máte problém si představit, jak stavíte zeď, nebo neholdujete představě o růžových baloncích, jednoduše zkuste techniku počítání. Například 7, 14, 21,… až 500 - jelikož je to těžké, Vaše mysl se tím "přeprogramuje" a přemýšlí nad počítáním.
4. Meditujte - říká se, že stačí 10 minut denně a náš život se začne měnit.

Každému sedí jiná metoda, záleží na člověku. Nebojte se experimentovat.


Autorem slov, z kterých čerpám, je Joe Vulgamore PCP, CBI - instruktor Hermetické metody (7 zákonů).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama