Co je to Zákon přitažlivosti?

15. srpna 2014 v 17:52 | Iveta Kočířová
Ahoj!

Máme tu první den, kdy si vymezíme pojem Zákon přitažlivosti.

Jak už jsem zmiňovala v předešlém článku, někteří z Vás jste měli možnost již tento pojem zaslechnout či jste dokonce viděli zfilmovaný dokument Tajemství a nebo přečetli stejnojmenou knihu. Samotný název "Zákon přitažlivosti" vznikl na podstatě tohoto zákona, tedy - "stejné přitahuje stejné"; nebo - "myšlenky se mění ve věci". Ať už jde o pozitivní myšlenky/emoce/situace/osoby nebo negativní, vše spolu rezonuje dle stejně naladěné frekvence či vibrace. A zákon přitažlivosti funguje, ať už jste to ochotni připustit nebo ne.

Takže pokud se smíříte s tímto faktem, máte možnost se díky mým příspěvkům naučit správně tento zákon používat a mít z něj tak co největší užitek.

Udám zde dva příklady:
1) Dejme tomu, že vstanete ráno a od samotného okamžiku, kdy jste vylezli z postele, začal Váš den velmi nepříznivě - nejenom, že jste zaspali, rovněž jste v koupelně uklouzli a tímto celý den jen spustil "mechanizmus", že se bude zdát Váš den ne zrovna nejšťastnějším. V zaměstnání příjdete do kontaktu s podobně naladěnými lidmi, kteří budou nepříjemní, a tím se Vám jen potvrdí Vaše domněnka, že dneska nemáte svůj den.
2) Ale co když vstanete z postele, slyšíte jak venku zpívají ptáci, vychází Vám vše přesně Vašich představ a okolnosti se celý den vyvíjejí tak, že je krásný den. I zde platí, že stejné přitahuje stejné a Vesmír to tak zařídí, abyste v tento den potkávali stejně naladěné lidi a situace.

Určitě Vás napadne otázka "Jak tedy aplikovat Zákon přitažlivosti do mého života?" - krok za krokem Vás s tímto seznámím. Je to nepřetržitý proces, který je třeba stále praktikovat, abyste získali to, co chcete do života "přitáhnout". S časem a trpělivostí se však můžete dostat do bodu, kdy se Vaše tužby zhmotní.

Pokud jde o manifestaci (zhmotnění Vašeho přání), mnoho lidí si mylně myslí, jak zákon přitažlivostivlastně funguje. Lidé, kteří viděli či četli Tajemství, tíhnou k víře, že stačí, aby člověk seděl "na zadku" a vizualizoval si svoje tužby, přičemž Vesmír mu tyto touhy zázračně splní jako kouzelný džin z Aladinovy lampy. Jde např. o BOHATSTVÍ, ZDRAVÍ, VĚCI, PENÍZE, HOJNOST... Pravda je však taková, že to není tak jednoduché. Užití tohoto zákonu zajisté může pomoci k zhmotnění Vašich tužeb, ale musí to být v návaznosti na Sedm Univerzálních Zákonů (o kterých více v dalším článku).

Podstatné, co byste měli mít na paměti je: "Věci nejsou vždy takové, jakými se zdají být". Vesmír posílá do Vaší cesty takové okolnosti a situace, proto, aby Vás obohatil. Jestli se Vám tyto okolnosti jeví jako dobré nebo špatné to Vesmír již nerozeznává. Je to vše na Vás a Vašich myšlenkách a pocitech - obojí na úrovni vědomé a podvědomé.

Zde je afirmace, kterou si snažím opakovat každý den:
""Věci, které se dějí v mém životě, jsou situace, které mě mají něco naučit. Jsou zde pro můj kompletní a celkový prospěch, abych z nich mohl/a získat sílu, moudrost a informaci, a to tím, jak s nimi budu pracovat. Moje "akce a reakce" určí výsledek těchto situací."

Přeji krásný zbytek dne,

Ivča

- čerpáno z článku "What is the Law of Attraction?" od Joe Vulgamore.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama